Pixelizacja obrazu

Dzień dobry.

Zauważyłem że występuje dosyć często co pare naście sekund pixelizacja obrazu. Tzn występuje znaczne pogorszenie w stylu bloków/kwadratów. W tym samym czasie audio również przeskakuje. Dzieje się to na wszystkich kanałach co oglądałem do tej pory. Trwa przez około 3 sekundy, potem się auto korekcja i znowu porządku. Porownał bym problem do próby oglądania telewizji satelitarnej podczas opadów deszczu. Zmiana streamu w opcjach nie ma wpływu na ten problem. Z góry dziękuje za pomoc

Komentarz

  • Support
    Support
    Administrator
    Posty: 668

    @konc3ptsf powiedział(a):
    Dzień dobry.

    Zauważyłem że występuje dosyć często co pare naście sekund pixelizacja obrazu. Tzn występuje znaczne pogorszenie w stylu bloków/kwadratów. W tym samym czasie audio również przeskakuje. Dzieje się to na wszystkich kanałach co oglądałem do tej pory. Trwa przez około 3 sekundy, potem się auto korekcja i znowu porządku. Porownał bym problem do próby oglądania telewizji satelitarnej podczas opadów deszczu. Zmiana streamu w opcjach nie ma wpływu na ten problem. Z góry dziękuje za pomoc

    Witamy,
    Otrzymałi Państwo odpowiedź na e-mail.
    Pozdrawiamy,
    Zespół PolBox.TV

  • konc3ptsf
    konc3ptsf
    Member
    Posty: 2

    Dzien dobry,

    Chcialem zglosic ze ze dalej zacina programy live. Nie ma problemu z serwisem VOD.
    Bardzo szkoda, podoba mi sie wasz serwis i widze sie w nim dlugo terminowo jakby problem zacinania sie byl rozwiazany
    Wlasnie wygasla mi subskrypcja i sie zastanawiam co dalej, prosze o kontakt.

    Dziekuje

  • Support
    Support
    Administrator
    Posty: 668

    @konc3ptsf powiedział(a):
    Dzien dobry,

    Chcialem zglosic ze ze dalej zacina programy live. Nie ma problemu z serwisem VOD.
    Bardzo szkoda, podoba mi sie wasz serwis i widze sie w nim dlugo terminowo jakby problem zacinania sie byl rozwiazany
    Wlasnie wygasla mi subskrypcja i sie zastanawiam co dalej, prosze o kontakt.

    Dziekuje

    Witamy,
    Otrzymałi Państwo odpowiedź na e-mail.
    Pozdrawiamy,
    Zespół PolBox.TV

  • Support
    Support
    Administrator
    Posty: 668

    @konc3ptsf powiedział(a):
    Dzien dobry,

    Chcialem zglosic ze ze dalej zacina programy live. Nie ma problemu z serwisem VOD.
    Bardzo szkoda, podoba mi sie wasz serwis i widze sie w nim dlugo terminowo jakby problem zacinania sie byl rozwiazany
    Wlasnie wygasla mi subskrypcja i sie zastanawiam co dalej, prosze o kontakt.

    Dziekuje

    Witamy,
    Nie możemy z Państwem się skontaktować.
    Prosimy podać aktualny numer telefonu oraz dogodne godziny dla rozmowy.
    Zespół PolBox.TV

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.